Повећање плате

Повећање плате

Порукаод lovac » 15 Апр 2012, 20:56

http://www.unijasprs.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=20042&Itemid=1
Do kada ćemo ovo trpeti?
Ovo je sramota, moramo da se izborimo za bolji položaj.
Da li se mi zapitamo gde smo u odnosu na ostale iz javnog sektora?
Kako to sekretarica u opštini sa IV stepenom ima 41.000, a kod nas nastavnici sa VII-1 stepenom 43.000?
Kako to da običan tehničar u EPS-u, TELEKOMU i sličnim preduzećima ima mnogo veću platu od nas?
Do kog trenutka mislimo da to trpimo?
lovac

Поруке: 1511
Придружен: 13 Сеп 2009, 11:51

Re: POVEĆANJE PLATE

Порукаод Alex » 16 Апр 2012, 08:37

Koliko ljudi je tužilo direktore i načelnike prošle godine za otimanje plata? I koliko je sindikalnih organizacija pokrenulo političku akciju protiv terorističke države pred domaćom i svetskom javnošću? Kako se ko pojedinačno ponašao u vreme štrajka? Kako "kolege" shvataju sebe, svoj posao i svoju društvenu ulogu? Po kom osnovu mogu da opravdaju željeni status?

Dobro nam je kakvi smo. Monopolske državne firme predstavljaju politički plen, a i za to je neko morao da se pomuči. Makar iz familije, da bi se neradnici tamo uvalili. I to je kapital. Život je borba. Prosvetari sve hoće na tacni, a da se ne pomuče ni eksponiraju. E pa ne može, i ne treba da može.
"We want information, information, information."- "Who are you?" - "The new number two." - "Who is number one?" - "You are number six." - "I AM NOT A NUMBER, I AM A FREE MAN!!!" - "HAHAHAHAHAHAHAHA."
Корисников грб
Alex
Модератор

Поруке: 3509
Придружен: 18 Апр 2009, 11:43

Порукаод lovac » 16 Апр 2012, 09:32

ALEX slažem se sa tvojim mišljenjem, ali to je bilo i tu nema povratka, pitanje je šta sad možemo da učinimo (ovakvi kakvi smo)?
Javna preduzeća su osnova stvaranja kaste u Srbiji, ni mi nismo daleko.
Kad prebrojim koliko je dece kolega zapošljeno u školi, koliko bračnih drugova, rođaka... vidim da i prosveta postaje deo kaste.
lovac

Порукаод Madame » 16 Апр 2012, 09:39

Kako shvatam sebe i svoju drustvenu ulogu? Pa.. shvatam svoj rad kao cisto humanitarni rad-besplatan rad uz simbolicnu naknadu cisto da poplacam racune.

Ako je nekome cilj da prehrani porodicu, onda taj treba da bezi iz prosvete. I moja mama ima vecu porodicnu penziju (cak i sa umanjenjem od 30%) nego sto bilo koji prosvetni radnik ima punu platu.

Ljudi, ja sam totalno u depresiji, cene skacu ko lude, plate nam stoje vec godinama :( , cak i sa muzevljevom platom ne uspevamo da se sastavimo do kraja meseca. Sestra i brat su nezaposleni, u stvari.. brat je zaposlen ali ne prima platu vec dve godine, sestra je na birou sa cetvoro dece i nezaposlenim muzem. Ima i mnogo gorih slucajeva od nas..ali to me ne tesi mnogo... u sustini svakim danom sve manje vidim smisao u svom prosvetarskom radu jer ne obezbedjuje golu egzistenciju. :(
Madame

Поруке: 1579
Придружен: 03 Јул 2010, 07:54

Порукаод grom » 16 Апр 2012, 10:03

lovac пише:http://www.unijasprs.org.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=20042&Itemid=1
Do kada ćemo ovo trpeti?
Ovo je sramota, moramo da se izborimo za bolji položaj.
Da li se mi zapitamo gde smo u odnosu na ostale iz javnog sektora?
Kako to sekretarica u opštini sa IV stepenom ima 41.000, a kod nas nastavnici sa VII-1 stepenom 43.000?
Kako to da običan tehničar u EPS-u, TELEKOMU i sličnim preduzećima ima mnogo veću platu od nas?
Do kog trenutka mislimo da to trpimo?

'' За тај стандард живота зна се да је релативна друштвено историјска појава, друкчији у Кини, а друкчији у самој Енглеској у првој половини, а друкчији у другој половини XIX века. У западним европским земљама показало се да раднички стандард зависи од способности радничког реда да својом организацијом и својом борбеношћу извојује сам себи што већу најамницу. Под истим капиталистичким поретком, та ће најамница бити већа тамо где је раднички ред организован за класну борбу, него тамо где његова класна свест није још разбуђена''-Сободан Јовановић
Просто! Често је наша, назовимо то борба сведена на то да се ми боримо једни против других него за већу најамницу. Скоро сам на сајту форума БГГ-а прочитао да не треба подржати здравство што се нешто спрема да муне буде горе, да БГ просветари нису ок што траже некакав додатак од градске власти и сл. а просто их само треба подржати у настојањим да им буде мае горе. Но лакше је кукати на ципелу што је мала него је изути; а тек је дорадити да не жуља.
И није нама што су Немци онаки, већ што смо ми никакви.
grom

Поруке: 308
Придружен: 01 Авг 2009, 18:41

Порукаод Alex » 16 Апр 2012, 12:28

lovac пише:ALEX slažem se sa tvojim mišljenjem, ali to je bilo i tu nema povratka, pitanje je šta sad možemo da učinimo (ovakvi kakvi smo)?

Za početak da iz svih raspoloživih sredstava opalimo antikampanju po DS-u i SPS-u. Neki će reći iz osvete, ali ja mislim da je to naša obaveza zbog neke pravde i da se ne ponovi drugima. Od vrata do vrata, preko medija, među prijateljima, komšijama, roditeljima... svima sa kojima dolazimo u kontakt. Umesto da nekome kažete dobar dan, opsujte crveno-žutu koaliciju.

Nema veze što ni ostali ne vrede ništa, sa ovima imamo lična posla.

Još je i najgluplja logika ovog naroda da partije na izborima osvajaju svoje pravo da se neograničeno bave kriminalom u naredne četiri godine, i da je to demokratija.
"We want information, information, information."- "Who are you?" - "The new number two." - "Who is number one?" - "You are number six." - "I AM NOT A NUMBER, I AM A FREE MAN!!!" - "HAHAHAHAHAHAHAHA."
Корисников грб
Alex
Модератор

Re: Повећање плате

Порукаод lovac » 18 Апр 2012, 19:44

Madame пише:Kako shvatam sebe i svoju drustvenu ulogu? Pa.. shvatam svoj rad kao cisto humanitarni rad-besplatan rad uz simbolicnu naknadu cisto da poplacam racune.

Tu je ključni problem i onaj problem vidite kako niko ne radi, kolike su plate...
Sve to stoji, ali to može da prođe samo ukoliko sa nama sudbinu podeli vlast i ostatak javnog sektora. Ne može pravnik (ekonomista ili neko drugi) da za isti posao u prosveti prima mnogo manju platu, u odnosu na njegovog kolegu u nekoj drugoj javnoj instituciji.
lovac

Порукаод lovac » 18 Апр 2012, 19:46

Alex пише:Za početak da iz svih raspoloživih sredstava opalimo antikampanju po DS-u i SPS-u.

Lepo i šta onda dobijamo. Mislim da mi trebamo da se okupimo u Nemanjinoj i ne odlazimo odatle dok nam ne daju odgovore na spisak od nekoliko hiljada pitanja.
lovac

Порукаод Alex » 18 Апр 2012, 21:04

Dobijamo psihološku satisfakciju, osećamo se bolje, pravimo im štetu. :D U Nemanjinoj možemo da sedimo na stiroporima i gladujemo... do uveče, a onda kud koji mili moji. :roll:
Корисников грб
Alex
Модератор

Порукаод mipako » 18 Апр 2012, 21:58

Пратим понекад по који форум и осећам се као у зборници.Много незадовољних,нако отворено, неко скривено износи ставове а чим се појави директор/ка невероватном спретношћу се пребацују на ведрије теме.Додворачки,полтронски ,шлихтарски...однос према владајућем режиму блокира нам иницијативу и везује руке.Срећни ћемо бити ако неко други све за нас уради, а ми да уживамо кад све прође.Нек се неко други кида,ја немам живаца.
mipako

Поруке: 8
Придружен: 29 Мар 2012, 20:47

Следећа

Повратак на Економија

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост