Бодовање запослених - ранг листе

Бодовање запослених - ранг листе

Порукаод sjankov » 19 Мај 2010, 15:17

Jedno pitanje (dva).
Komisija za bodovanje i formiranje liste viška zaposlenih odbija da mi prizna bodove po rezultatima sa opštinskih takmičenja jer nisu ostvarena u ovoj školskoj, već u prošloj školskoj godini.
Po tumačenju sa ovog sajta trebalo bi da mi se priznaju bodovi, jer imam zapažene rezultate sa takmičenja u svim prethodnim godinama rada, ali mi sekretar škole takvu odluku obrazlaže da su sekretari škola na nivou opštine tako odlučili jer su pretpostavili "da neko neće moći pronaći dokaz uspeha na republičkom takmičenju od pre 20 godina", pa su se dogovorili da se u obzir uzmu rezultati samo iz ove školske godine.
I tako, ostade ja bez 4 boda, a sve ostale kolege su ih dobile.

Kome da se žalim i mogu li da ostvarim prava na ta 4 boda?

Zna li neko koji je republički prosek po članu domaćinstva? I tu bih mogao dobiti par bodova kad bih znao koji je prosek.
sjankov

Поруке: 19
Придружен: 19 Мај 2010, 15:03

Re: Bodovanje zaposlenih - rang liste

Порукаод coriolan » 19 Мај 2010, 18:49

1. Budite jako obazrivi!
2. Vi se držite PKU, a ko se šta dogovarao na opštinskom, školskom ili ma kom nivou, ne uzimajte u obzir
3. KONSULTUJTE SE SA ADVOKATOM! Imate besplatnu pravnu službu u svakom većem gradu.
coriolan

Поруке: 54
Придружен: 14 Окт 2009, 19:42

Порукаод Mihailo Gavrilovic » 19 Мај 2010, 20:05

Nisam znao da pored Aktiva direktora, postoji i Aktiv sekretara škola. Da li je i to jedna od inovacija u nastavi?
;)

1. Nema potreba da budete obazrivi. Niste bezobrazni ako tražite SVOJA PRAVA!
Sa tačkama 2, i 3. se slažem. Računajte na to i da imate pravo na besplatan savet od pravnika Unije.

:)
Spasa nam nema iako leka ima.
Be nice to people on your way up, because you may meet them on your way down!
I may be growing older, but I refuse to grow up.
Корисников грб
Mihailo Gavrilovic
Модератор

Поруке: 699
Придружен: 09 Апр 2009, 23:25
Место: Arandjelovac

Порукаод coriolan » 20 Мај 2010, 00:01

1. Ja Vam i dalje predlažem da budete obazrivi. Nemojte ni slučajno pristati da budete izbodovani onako kako ne stoji u PKU.
2. Napominjem da se savetujete sa ADVOKATOM, a ne PRAVNIKOM! (verujte mi razlika je velika!)
3. a sa "besplatnim pravnim savetima Unije" -tek sa njima budite jako-jako obazrivi
coriolan

Порукаод sjankov » 20 Мај 2010, 00:02

1. Ali kome da se žalim? Pismeno? Školskom odboru? Komisiji?
2. Kako dalje ako me odbiju?
3. Zna li neko prosek primanja po domaćinstvu?
sjankov

Поруке: 19
Придружен: 19 Мај 2010, 15:03

Порукаод coriolan » 20 Мај 2010, 19:00

1. Vaša situacija mi ne miriše na dobro, pa sam Vam zato savetovao da se obavezno obratite advokatu
2. Vi imate KOME da se žalite( možete se žaliti Školskom odboru ), ali nemate NA ŠTA da se žalite jer,predpostavljam da niste dobili nikakvo rešenje o bodovanju.
3. Republički prosek po članu domaćinstva možete saznati na sajtu Republičkog zavoda za statistiku Republike Srbije
coriolan

Порукаод samotnjak » 21 Мај 2010, 01:46

Sjankov, poslusajte coriolana. Stvar je vrlo ozbiljna.

Koliko se ja razumem u pravo, konkretno u opste pravne akte i tumacenje njihovih odredbi i clanova, ne vidim da je u clanu 33 PKU, stav 1 tacka 3.potacka 2) i 3) izricito navedeno da se vrednovanje ostvarenih rezultata na opstinskim, regionalnim, pokrajinskim i republickim takmicenjima odnosi na rezultate ostvarene u skolskoj godini...
Ko god da je tumacio proizvoljno, odnosno onako kako nije regulisano, lagao Vas je.Ne moze tako...
Moze samo za "ostvarene rezultate na opstinskim, regionalnim, pokrajinskim i republickim takmicenjima za svaku godinu rada ostvarenog u radnom odnosu u ustanovi..."

Biti proglasen zaposlenim za cijim je radom prestala potreba je vrlo ozbiljna stvar i zadire u prava zaposlenih. Zato proces bodovanja zahteva preciznost i perfektno poznavanje Zakona o radu, Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i svih propisa donetih na osnovu njih...
Za ovakva proizvoljna i netacna tumacenja, moglo bi i krivicno da se odgovara...

Sto se tice pitanja kome da se zalite, polako, jos niste dobili Resenje.
Za sada, predlazem da potrazite strucnu pomoc, odnosno da pribavite pismeno tumacenje u vezi sa bodovonjem, od Ministra prosvete ili od predstavnika Sindikata, potpisnika Posebnog kolektivnog ugovora.
Ništa u životu ne razveseljava tako kao kad nas gađaju, pa promaše.(V.Čerčil)
Корисников грб
samotnjak
Модератор

Поруке: 1426
Придружен: 15 Феб 2010, 20:58

Порукаод Cile » 02 Јун 2010, 22:33

Možete li mi potvrditi mišljenje da se u slučaju umanjenja norme (to naglašavam jer niko neće biti proglašen tehnološkim viškom, radnikom za čijim je radom prestala potreba) priznaju zaštićene kategorije, te se ne boduju žene s više od 30 g. i muškarci s više od 35 g.radnog staža, predsednik sindikata i ostali po PKU? Imam tumačenje ministarstva, po kom se svi boduju ako je samo smanjenje norme u pitanju, i mišljenje predstavnika Unije po kom se oni ne mogu naći na rang listi, te se ne boduju.
Cile

Поруке: 33
Придружен: 05 Сеп 2009, 23:51

Порукаод samotnjak » 02 Јун 2010, 23:00

Cile пише:Možete li mi potvrditi mišljenje da se u slučaju umanjenja norme (to naglašavam jer niko neće biti proglašen tehnološkim viškom, radnikom za čijim je radom prestala potreba) priznaju zaštićene kategorije, te se ne boduju žene s više od 30 g. i muškarci s više od 35 g.radnog staža, predsednik sindikata i ostali po PKU? Imam tumačenje ministarstva, po kom se svi boduju ako je samo smanjenje norme u pitanju, i mišljenje predstavnika Unije po kom se oni ne mogu naći na rang listi, te se ne boduju.

Smanjenje broja ucenika u skoli, nuzno dovodi i do smanjenja broja odeljenja i do nestanka odredjenog broja casova. U tom slucaju, ako idemo logikom stvari, ne postoje zasticene kategorije zaposlenih jer svaki nastavnik u tom slucaju moze ostati bez norme.

Ukoliko imamo dva ili vise nastavnika koji predaju isti predmet a ciji se fond casova tog predmeta u jednoj skoli smanjio, prema PKU ti nastavnici podlezu bodovanju.
PKU je odredbom clana 33 predvideo da upravo zaposleni koji imaju veci radni staz dobijaju po jedan bod za svaku godinu rada provedenu u radnom odnosu i 0,35 za svaku godinu rada provedenu u ustanovi. Dakle,na osnovu kriterijuma iz člana 33. PKU sačinjava se rang lista prema redosledu bodova, počev od najvećeg. Za zaposlenog za čijim je radom prestala potreba ( bez obzira da li pricamo o punom ili nepunom radnom vremenu)) utvrđuje se zaposleni koji ostvari najmanji broj bodova.

Imajuci u vidu clan 34. PKU mozemo zakljuciti da ce zene s više od 30 g. i muškarci s više od 35 g.radnog staža, imati dovoljan broj bodova da se ne nadju na dnu rang liste na osnovu koje bi bili proglaseni zaposlenima za cijim je radom prestala potreba.

U principu, moram Vam iskreno reci da to sto neko ima 30 godina rada, a neko samo 3, ne znaci da stariji kolega ne podleze bodovanju.
U suprotnom, ukoliko bi stariji kolega bio zasticen od bodovanja po PKU, to bi znacilo da je mladji kolega diskrimisan nejednakim postupanjem.
Ništa u životu ne razveseljava tako kao kad nas gađaju, pa promaše.(V.Čerčil)
Корисников грб
samotnjak
Модератор

Поруке: 1426
Придружен: 15 Феб 2010, 20:58

Порукаод maja stjepanovic » 09 Јун 2010, 08:53

1. Ali kome da se žalim? Pismeno? Školskom odboru? Komisiji?
2. Kako dalje ako me odbiju?
3. Zna li neko prosek primanja po domaćinstvu?

Republicki prosek primanja bez doprinosa i poreza iznosi 33.508,00 dindži - nema tu koliko je po članu domaćinstva! Čitava zavrzlama koju jedni tumače ovako a drugi onako! Zna se kako se utvrđuje prosek po članu domaćinstva ali neki traže da se donese "overena" potvrda iz opštine ( a ni jedna opština ne izdaje takve potvrde!) tako da mogu samo da zaključim da se radi o FARSI i bezobrazluku koji, uvek, iskoriste oni koji imaju "leđa"! Konsultujte ADVOKATA ali ne bilo kog već nekog ko se razume u našu, školsku, problematiku!
Корисников грб
maja stjepanovic

Поруке: 144
Придружен: 01 Мар 2010, 20:03
Место: Beograd

Следећа

Повратак на Школа

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост