slobodna radna mesta?????

slobodna radna mesta?????

Порукаод profesor 40 » 27 Авг 2015, 15:49

Moje pitanje glasi : Šta se dešava sa školama koje nisu prijavile slobodna radna mesta?
Koliko sam razumeo, direktori su trebali da prijave radna mesta na kojima rade kolege na određeno. U mojoj školi je to dvocifrena brojka, a na spisku ni ovom ni na predhodnom naše škole nema.
profesor 40

Поруке: 3
Придружен: 02 Јул 2015, 15:36

Re: slobodna radna mesta?????

Порукаод Sagitta » 27 Авг 2015, 16:43

Корисников грб
Sagitta

Поруке: 58
Придружен: 21 Мар 2010, 10:33

Порукаод sekretarica » 27 Авг 2015, 17:30

Direktori su bili dužni da do 15.08. (pomereno za 17.08 pa dat krajnji rok 26.08) prijave sva slobodna radna mesta, bilo da je u pitanju puna norma ili deo norme (npr povećanje norme zbog većeg broja odeljenja za 10, 20, 30%). U pitanju su samo upražnjena radna mesta na neodređeno vreme.
Ako to nije uradio, saznajte koja su radna mesta u vašoj školi zaista upražnjena i na njima rade zaposleni na određeno vreme. Ne računajte ona radna mesta gde imate radnika, ali je on otsutan zbog porodiljskog, neplaćenog i sl.
Kad to saznate, prvo pitajte predsednika sindikata (ako ga imate) šta on zna o tome, jer je sve liste (viškova, potreba, nepune norme) do sada već trebalo dostaviti ŠU u pisanoj formi sa obaveznim potpisom i pečatom sindikata. Obrasci su morali biti dostavljeni sa potpiisima i pečatima čak i ako na listi nema ni jednog zaposlenog. Ako sindikalac kaže da ne zna o tome ništa, odmah ga smenita, a takođe i ako je potpisao prazne liste.
A vi lepo presavijte tabak pa prijavite Školskoj upravi i inspekciji i to što pre.
sekretarica

Поруке: 10
Придружен: 15 Сеп 2014, 00:20

Порукаод Silvija » 28 Авг 2015, 12:33

Radim na odredjeno vreme (zbog zabrane zasnivanja radnog odnosa na neodredjeno vreme) i moje radno mesto je uredno prikazano na listi "slobodnih radnih mesta".
Sada postoji mogucnost da na moje radno mesto dodje neko drugi, ko je proglasen tehnoloskim viskom. Posto sam i sama clan sindikata, nisam sigurna na koji nacin sindikat stiti moje interese (ili stiti samo interese onih koji imaju posao na neodredjeno vreme?) i da li clanstvo u sindikatu u ovakvoj situaciji uopste ima smisla.
Molila bih one koji ovoj temi znaju vise da to podele sa mnom i onima u slicnoj situaciji.
Silvija

Поруке: 4
Придружен: 28 Авг 2015, 12:25

Порукаод ЈеленаБг » 29 Авг 2015, 09:55

Silvija пише:nisam sigurna na koji nacin sindikat stiti moje interese (ili stiti samo interese onih koji imaju posao na neodredjeno vreme?)

Podjednako štiti i jedne i druge u smislu onoga što Vam piše u ugovoru. U Vašem ugovoru piše da radite na određeno vreme i za to vreme ste zaštićeni. Kada to određeno vreme istekne (povratkom osobe koju menjate, istekom određenog vremena, preuzimanjem, ili izborom kandidata po konkursu), i Vaš ugovor prestaje da važi, kao i članstvo u sindikatu. Tu Vas niko ne može zaštititi.
Smisao članstva u sindikatu morate sami da razlučite. To je lična stvar...
ЈеленаБг

Поруке: 1904
Придружен: 06 Окт 2010, 00:30
Место: Београд

Порукаод ЈеленаБг » 29 Авг 2015, 09:58

profesor 40 пише:Moje pitanje glasi : Šta se dešava sa školama koje nisu prijavile slobodna radna mesta?

Kada se slučaj prijavi i proveri, ako i dalje nisu prijavljena, školski odbor dobija nalog da razreši direktora dužnosti, ako to odbije, raspušta se i uvodi privremeni organ upravljanja...
Tako da direktor, štiteći svoje radnike na određeno, rizikuje svoje radno mesto.
ЈеленаБг

Порукаод Nina78 » 29 Авг 2015, 11:36

Moze li neko da mi pojasni

Konkurs na neodredjeno mi je raspisan i zavrsen po tada vazecem Zakonu,... pre uredbe o zabrani zaposljavanja, ja sam jedini kandidat koji je odlukom direktora poslat na testiranje, testiranje je zavrseno,onda stupa uredba o zabrani zaposljavanja.Direktor mi nije dao resenje na neodredjeno.Na moje pitanje zasto dobio sam odgovor,, Rezultati sa testiranja su stigli dan posle donosenja uredbe...,,
Na tom radnom mestu sam do danas.Casovi su mi ove godine objavljeni kao slobodni.
Da li neko sada moze da mi uzme te casove?
Da li ureba moze biti iznad zakona po kome mi je raspisan konkurs na neodredjeno?
Ukoliko izgubim casove da li je jedino resenje sudski epilog ili postoji i neki drugi nacin za koji ja neznam?
Kome jos mogu da se obratim za ovaj slucaj?
Kako me stiti sindikat kao svog clana?
Nina78

Поруке: 6
Придружен: 28 Авг 2015, 16:00

Порукаод raša » 29 Авг 2015, 22:18

Pročitajte deo teksta iz jučerašnje štampe- možda se tu nalazi odgovor na vaša pitanja
,, Kada se idealno "upare" slobodna mesta i nastavnici, u sistemu bi, prema procenama sindikata, broj prosvetara bez pune norme trebalo sa 20.000 da se smanji na 5.000. Ali kako to mora preko nečijih "leđa", bez posla će ostati veliki broj zaposlenih na određeno, kojih je u školama čak 16.000! Tamo gde ne postoji zamena među zaposlenima za stalno, ostajaće nastavnici na određeno."

- Liste tehnoloških viškova i potreba su prvi put javno objavljene - kaže za "Novosti" dr Milovan Šuvakov, pomoćnik ministra prosvete. - Nastavnici sa nepunim fondom dopuniće normu, ali će to ići delimično na račun zaposlenih na određeno, što je bio jedan od zahteva sindikata.
Taj decembar 2013. godine je ,, ukopao" mnoge kolege koji su i danas ni na nebu ni na zemlji.
raša

Поруке: 21
Придружен: 30 Јун 2014, 23:14

Порукаод Nina78 » 29 Авг 2015, 23:21

raša пише:Pročitajte deo teksta iz jučerašnje štampe- možda se tu nalazi odgovor na vaša pitanja
Taj decembar 2013. godine je ,, ukopao" mnoge kolege koji su i danas ni na nebu ni na zemlji.

Hvala Rasa vama za dnevnu stampu, ali meni treba neko strucan da odgovori. Ukoliko to niste, bolje precutite.
Nina78

Поруке: 6
Придружен: 28 Авг 2015, 16:00

Порукаод ЈеленаБг » 30 Авг 2015, 12:41

Odgovorila sam ja Silviji gore na isto pitanje. To što Vam ne ide u prilog ne znači da postoji drugi.
ЈеленаБг

Следећа

Повратак на Законодавство

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост