slobodna radna mesta?????

Re: slobodna radna mesta?????

Порукаод ЈеленаБг » 10 Сеп 2015, 07:23

ŠU barata podacima od 28. 08. i po njima ima duplo više prijavljanih slobodnih mesta nego ljudi kojima taj posao treba. Poznajući prilike na terenu, ja bih rekla da je taj odnos verovatnije 1 : 4, ali da kažemo da je 1 : 3. Ako Vas direktor želi da zadrži, on neće tražiti nekoga za to mesto. Jedino, ako nekome odgovara, pa dođe da to radno mesto traži, moraće da ga zaposli, a Vama onda ističe ugovor. Znači oko 70% vas će zadržati svoje radno mesto.

Inače, priča se da će dozvoliti konkurse početkom sledeće godine, kada se preuzimanje i dopunjavanje norme definitivno završi.
ЈеленаБг

Поруке: 1904
Придружен: 06 Окт 2010, 00:30
Место: Београд

Порукаод Kardelj » 02 Окт 2015, 20:39

Ne znam da li sam dobro razumeo ali čujem da ljudi koji su preuzeti sa jedne ili druge liste u novoj školi dobijaju samo ugovor na odredjeno vreme, to jest do raspisivanja konkursa.

Zašto se ne bi davao ugovor na neodredjeno?! Ili je i to neko eskiviranje i nalaženje nekih rupa u zakonu jer se mesto možda čuva za nekoga do ukidanja zabrane raspisivanja konkursa?
Kardelj

Поруке: 48
Придружен: 06 Феб 2014, 13:59

Порукаод ЈеленаБг » 03 Окт 2015, 09:22

Onaj ko je preuzet je preuzet sa jednog radnog mesta na neodređeno na drugo. Ne može na određeno! Jedino, ako baš nema na neodređeno, pa pristane da na određeno radi u drugoj školi, ali i tada se ne preuzima, nego radi po ugovoru o upućivanju od svoje matične škole.
Dakle, rešenje o preuzimanju podrazumeva ugovor na neodređeno i svi koji nisu tako preuzeti treba da se žale!
ЈеленаБг

Поруке: 1904
Придружен: 06 Окт 2010, 00:30
Место: Београд

Порукаод Kardelj » 03 Окт 2015, 19:59

ЈеленаБг пише:Onaj ko je preuzet je preuzet sa jednog radnog mesta na neodređeno na drugo. Ne može na određeno! Jedino, ako baš nema na neodređeno, pa pristane da na određeno radi u drugoj školi, ali i tada se ne preuzima, nego radi po ugovoru o upućivanju od svoje matične škole.
Dakle, rešenje o preuzimanju podrazumeva ugovor na neodređeno i svi koji nisu tako preuzeti treba da se žale!

Pa da, to i ja kažem, ali u ovom haosu su svi potpuno pogubljeni ... :geek:
Kardelj

Поруке: 48
Придружен: 06 Феб 2014, 13:59

Порукаод ruza » 08 Сеп 2017, 22:45

Pre 3 god. sam ukazala prosvetnoj inspekciji na ovakav problem gde nestrucna osoba predaje u dve OS, uvidom inspekcije u dokumentaciju skole utvrdjeno je da direktor te skole na koju sam se zalila nije ni prijavio Skolskoj upravi potrebu za kadrom,direktor je dobio naznaku u resenju da u roku od 8 dana dopuni svoju potrebu za radnim mestima i da trajno resi problem strucnosti na tom predmetu.
Nakoon god dana sam se obratila pokraiskoj inspektorki koja je radila na predmetu da se nista nije promenilo al ona me je prekinula i rekla mi da se obratim prosvetnom inspektoru u svojoj opstini koji u momentu moje zalbe nije bio imenovan.
Tada sam digla ruke od toga jer nisam imala snage da se borim.
Direktor me je na sve moguce nacine ubedjivao da ja ne mogu da predajem jer nemam 3 meseca "HOSPITALIZACIJE U SKOLI"??? Da nemam radno iskustvo...
I danas nakon 3 god ista prica,isti profesor,isti direktor...
Nije li skolski odbor jos pre 3 god trebao direktora razresiti duznosti jer je prekrsio zakon time sto je precutao potrebu za radnim mestom?
i danas nakon 7 god. od zavrsetka fakulteta nemam ni dana radnog iskustva u struci jer ne znam kako da se izborim,odakle da krenem,jednostavno su mi se sva vrata zatvorila.U ostalim skolama su radna mesta popunjena mladim nastavnicama i verovatno bih morala da cekam jos dugo na radno mesto.
Inace u skoli na koju sam se zalila uskoro odlazi u penziju jos jedna nastavnica al direktor je i dalje isti.Kome da se obratim i kakva su moja prava? Na evidenciji nsz nema profesora koji cekaju na posao.
Cak sam razmisljala da uradim pripravnicki staz u toj skoli al pretpostavljam da me direktor nece ni primiti da ga odradim zbog moje zalbe inspekciji i kome bih trbala napisati molbu za pripravnicki? Koliko traje taj pripravnicki?
ruza

Поруке: 2
Придружен: 08 Јун 2015, 23:47

Порукаод free warrior » 13 Окт 2017, 11:25

@ruza
Највећим делом сте у праву. Директор је требао бити разрешен дужности, јер је, по овоме што сте навели, прикривао слободно радно место. То је тако по дефиницији. Међутим, пракса нас често демантује и подсећа на то у каквој земљи живимо. Ево, и ове године постоје школе (директори) које нису пријавиле у потпуности сва упражњена радна места. Конкретно, у овој школској години знам податак за две школе у својој општини које нису пријавиле потребу за административно-финансијским радником, који припада школама изнад 16 одељења. Да не бих трчао пред руду, покушао сам ово питање да покренем преко општинског одбора синдиката. Неке мере се морају преузети, али јасно је и Вама и мени да од санкција према директору неће бити ништа, јер су они и сувише у овом систему заштићени. Волео бих да видим да ли ће се ишта променити сада, кад по новом ЗОСОВ-у директора именује министар, али чисто сумњам.
Што се тиче Вашег питања о приправничком стажу, оно може најдуже да траје две године. И ту сте у праву - једино од воље директора зависи хоће ли Вас примити (мада имам утисак да сте мислили на волонтирање, које закон не прописује), што нас опет враћа на почетак приче.
Једном речју - тешко. Тешко, али се не смемо предати и губити наду.
free warrior

Поруке: 37
Придружен: 07 Мај 2015, 17:55

Порукаод Racunovodja » 23 Окт 2017, 09:29

Interesuje me dali mogu da predjem na slobodno radno mesto sa 50% radnog vremena.Trenutno sam sef računovodstva sa 50% u jednoj i 50% administrativni radnik u drugoj školi.Tih 50% administrativnog radnika sam morala da prihvatim jer nije bilo druge mogucnosti.Sada postoji skola koja ima 50% slobodno sefa računovodstva.
Hvala unapred na odgovoru!
Racunovodja

Поруке: 17
Придружен: 25 Авг 2015, 13:27

Претходни

Повратак на Законодавство

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост