DOKVALIFIKACIJA

Крушевац, Чачак, Ниш...

DOKVALIFIKACIJA

Порукаод Milanka » 30 Јун 2017, 20:47

Управо сам завршила са испитима и доквалификовала се. Наиме, завршила сам Педагошку академију, одсек Српски језик и књижевност, 1985. године, а 2014/2015. уписала 3. годину Филолошког факултета и управо дипломирала. Секретарица школе у којој радим ми је саопштила да нисам овом дипломом стекла 7. степен стручне спреме и да нећу имати професорску плату. Плата ће ми бити као и до сада са 6. степеном. Молим вас, ако је неко од вас компетентан, објасните ми због чега сам се онда доквалификовала, ако не због веће плате. Иначе, радим 30 година као наставник српског језика у основној школи, на неодређено време.
Milanka

Поруке: 3
Придружен: 30 Јун 2017, 20:32

Re: DOKVALIFIKACIJA

Порукаод Alex » 11 Јул 2017, 08:50

Diplomiranje danas znači da ste bačelor, a za rad u školi u predmetnoj nastavi treba da imate master, odnosno dodatnu godinu "postdiplomskih" studija (u sistemu 4+1, a moguć je i 3+2). Ili da imate diplomu izdatu po zakonu o visokom obrazovanju pre 2005. godine. Bolonjski programi od 3 ili 4 godine vam ne daju dovoljno obrazovanje za rad u nastav, bar tako kaže prosvetna zakonska regulativa. I to mu je to.
"We want information, information, information."- "Who are you?" - "The new number two." - "Who is number one?" - "You are number six." - "I AM NOT A NUMBER, I AM A FREE MAN!!!" - "HAHAHAHAHAHAHAHA."
Корисников грб
Alex
Модератор

Поруке: 3509
Придружен: 18 Апр 2009, 11:43

Повратак на Југ

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост